SAMUT SONGKHRAM — Een droevige vondst in de Golf van Thailand, waar op 5 november een dode Brydevinvis werd aangetroffen. Het gaat om een jong mannetje van 11,2 meter lang dat nabij de grens van Samut Songkhram en Phetchaburi werd gespot.

Wat is er precies gebeurd?

Khun Chamroon Phongphithak meldde de vondst van het dier. Het betrof een sub-adult mannetje dat nog niet geslachtsrijp was. Op 6 en 7 november hebben experts sectie verricht op het karkas. Het dier was helaas al in een verre staat van ontbinding.

De onderzoekers troffen een schaafwond van 2,5 meter aan op de linkerzijde en zagen wat blauwe plekken in de rugspieren. Opvallend genoeg waren de vitale organen zoals het hart en de bloedvaten in orde. In de maag zat nog voedsel, maar in de darmen vonden de onderzoekers ook een stuk bewerkt hout en een nipa-palmvrucht. De precieze doodsoorzaak is vooralsnog onbekend; laboratoriumonderzoek moet hier meer duidelijkheid over geven.

Minister Suchart Chomklin van Natuurlijke Hulpbronnen en Milieu heeft naar aanleiding van dit voorval een dringende oproep gedaan. Hij vraagt vissers en bootexploitanten om hun snelheid te matigen wanneer zij in de buurt van walvissen varen. Daarnaast is het Departement voor Mariene en Kusthulpbronnen gevraagd om de populatie in de Golf extra goed in de gaten te houden.

Bron: The Thaiger