PATTAYA: De Songkran-vieringen in Pattaya zijn weer in volle gang en trekken een stortvloed aan toeristen. Voor de een is het een geweldig waterfeest, voor de ander een tikje te veel van het goede.
Songkran is dé tijd van het jaar voor een flinke economische boost. Toeristen komen massaal en geven bakken met geld uit. Lokale bedrijven wrijven zich in de handen, want het regent inkomsten.
Niet iedereen is blij met de verlengde festiviteiten. Vaste bezoekers en bewoners laten hun ongenoegen blijken in online discussies. “Het was leuk, maar nu is het een beetje veel van het goede,” klinkt het regelmatig.
Met al dat water zijn er natuurlijk ook wat zorgen. Mensen klagen over vies water en de soms wat te krachtige waterpistolen. Vooral de oudere garde heeft er flink genoeg van.
De straten zijn een complete chaos en de taxi’s vragen de hoofdprijs. Sommige bedrijven gooien zelfs tijdelijk de deuren dicht, gewoon omdat het niet te doen is.
Er is duidelijk een generatieverschil. Jongeren duiken met plezier de feestvreugde in, terwijl de ouderen liever even de stad ontvluchten. De vraag is: voor wie is dit feestje nou eigenlijk bedoeld?
Met de stijgende reiskosten moeten de stadsplanners in Pattaya balanceren tussen het aantrekken van kortetermijntoeristen en het tevreden houden van de vaste gasten.
Een uitdaging die vraagt om een slimme aanpak!
Jelle van dinther, jullie stadskronikeur in Pattaya
