Jonge ondernemer deelt 6.000 eieren in Noordoost-Thailand uit om inwoners een steuntje in de rug te geven.

Jonge ondernemer deelt 6.000 eieren in Noordoost-Thailand uit om inwoners een steuntje in de rug te geven.

ISAAN: Gisteren gebeurde er iets bijzonders in het centrum van Udon Thani! De 30-jarige ondernemer Pongakorn Pathan uit Nong Bua Lam Phu kwam rond 16.00 uur met meer dan 200 eierdozen, goed voor zo’n 6.000 eieren, en besloot deze gratis uit te delen aan iedereen die langs het stadhuisplein wandelde.

Samen met zijn familie en een groep enthousiaste vrijwilligers pakte hij de eieren in zakjes van tien en zette gezellige tafels op de stoep. Ondanks de warme middagzon stonden er al snel lange rijen mensen te wachten om hun portie op te halen. Deze actie was een mooi gebaar voor gezinnen die het lastig hebben door de stijgende kosten van levensonderhoud.

Pongakorn, die al jaren in Udon Thani werkt, wilde met deze actie iets terugdoen voor de gemeenschap. “De prijzen gaan omhoog, maar de inkomens blijven vaak hetzelfde,” vertelde hij. Hij wees ook op de hoge brandstofprijzen, die een grote impact hebben op de kosten voor transport en levensonderhoud. “Vroeger tankte je voor 50 baht, maar nu kost dat al 100 baht,” voegde hij eraan toe.

Daarnaast deed hij een oproep aan de overheid om meer oog te hebben voor kwetsbare groepen, zoals dagloners en bezorgers, die dagelijks met hoge uitgaven voor voedsel en vervoer te maken hebben. Hij gelooft dat kleine sociale initiatieven zoals deze echt kunnen helpen om gezinnen een beetje lucht te geven.

De lokale bewoners waren erg dankbaar voor de actie. Hoewel het misschien geen permanente oplossing is voor de economische uitdagingen, bood het velen een welkome tijdelijke verlichting in deze tijden van stijgende prijzen.

Verslag door Olleke Bolleke uit de Isaan

Tags:

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Leave the field below empty!