ISAAN: Het hete, vochtige weer in Amnat Charoen nodigt iedereen uit om naar het water te trekken. Gezinnen genieten van de gezelligheid bij de schoongemaakte irrigatiekanalen, waar ze de hitte met plezier ontvluchten.

Met temperaturen tussen de 35 en 39 °C zijn populaire plekken zoals het kanaal bij Ban Non Chan in het Mueang-district al snel gevuld met levenslustige bezoekers. Na de schoonmaakactie door de irrigatiedienst en de gemeente op 27 maart, ter voorbereiding op het feestelijke Songkran, is het kanaal weer stralend en uitnodigend.


Het heldere, ondiepe water is perfect voor kinderen en gezinnen, met veilige zones gemarkeerd voor een zorgeloos zwemfestijn. Mensen springen erin, koelen af en creëren samen een levendige ontmoetingsplek vol plezier.
Lokale verkopers hebben zich langs het kanaal gevestigd met kraampjes vol heerlijke snacks en verfrissende dranken, wat de gemeenschap een extra boost geeft.

Ondanks de vrolijke sfeer blijft veiligheid belangrijk. Ouders worden aangemoedigd om goed op hun kinderen te letten, vooral tijdens de drukke momenten, zodat iedereen in alle rust kan genieten van dit heerlijke uitje.
Verslag door Olleke Bolleke in de Isaan
