PATTAYA: Gisteren is een 35-jarige Thaise toerist om het leven gekomen tijdens het snorkelen bij Koh Khram, zo’n 2 tot 3 zeemijl voor de kust van Bang Saray, in het district Sattahip. Het nare incident gebeurde rond 17.00 uur. Mensen op het strand zagen dat er een man bewusteloos in het water lag en belden direct de hulpdiensten. De man werd uit het water gehaald, met een boot naar het strand gebracht en naar het Wat Yan Sangwararam Woramahawihan-ziekenhuis gebracht, maar helaas konden de dokters niets meer voor hem doen.

De man is geïdentificeerd als Khun Amorntep Khomkhai. Reisgenoten vertelden dat hij in water tot borsthoogte aan het snorkelen was toen hij waarschijnlijk een epileptische aanval kreeg. Hij viel met zijn gezicht naar beneden in het water. Gelukkig haalden medereizigers en de bootgids hem eruit en probeerden ze eerste hulp te geven totdat de hulpdiensten arriveerden.
Politieluitenant Navathorn Phuwasettaworn van het politiebureau Sattahip zei dat de melding via de radiocentrale van het ziekenhuis binnenkwam. De politie gaat de eigenaar van de snorkelboot verhoren, zoals ze dat altijd doen in dit soort gevallen.
De autoriteiten onderzoeken verder wat er precies is gebeurd en nemen verklaringen af van iedereen die erbij was.
Verslag door Olleke Bolleke in Pattaya
