In Thailand schijnt het leven voor sommige Chinese gevangenen best luxe te zijn, zo blijkt uit een document van de Bangkok Special Prison

In Thailand schijnt het leven voor sommige Chinese gevangenen best luxe te zijn, zo blijkt uit een document van de Bangkok Special Prison

BANGKOK: Het Thaise ministerie van Justitie heeft bevestigd dat ze een huiszoeking hebben gedaan in de Bangkok Special Prison. Daar vonden ze Chinese verdachten met allemaal dure merkspullen. Tijdens de inval stuitten agenten op een heleboel zakjes oploskoffie, die blijkbaar als vervanging voor gokken werden gebruikt.

Het ministerie heeft meteen een commissie opgezet om de voormalige directeur van de gevangenis onder de loep te nemen, omdat die betrokken zou zijn bij deze VIP-behandeling van Chinese gevangenen.

Vandaag heeft het ministerie via de Public Relations afdeling een document naar buiten gebracht. Hierin staat dat, na de inval in de Bangkok Remand Prison, de commandant en een paar officieren zijn overgeplaatst voor onderzoek. Het bleek dat sommige Chinese gevangenen invloed hadden op anderen, wat leidde tot het naar buiten komen van die speciale VIP-behandelingen.

Bovendien vonden ze ook onnodige spullen zoals koelkasten, magnetrons, mobiele airco’s en andere gadgets. Sommige gevangenen droegen zelfs merkkleding!

Tijdens de huiszoeking werd er een flinke hoeveelheid oploskoffie gevonden, die dus blijkbaar door sommige gevangenen als alternatief voor gokken werd gebruikt. De gevangenis heeft de Chinese gevangenen nu naar andere locaties verhuisd om de boel veilig te houden en gaat het onderzoek versnellen.

Het ministerie van Justitie blijft er bij alle gevangenissen op aandringen dat ze zich aan de regels van gelijke behandeling van gedetineerden houden, net zoals het hoort volgens de mensenrechten.

Olleke Bolleke in Bangkok

Tags:

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Leave the field below empty!