Pas geopende kwallen winkel in Prachuap Khiri Khan zorgt voor stank en boze omwonenden 

PRACHUAP KHIRI KHAN: Het is nog geen week geleden dat een nieuwe kwallenwinkel zijn deuren opende in Pak Khlong, Bo Nok, en nu al heeft de hele buurt de neus vol van deze plek. Bewoners en ambtenaren klagen dat de vislucht zo sterk is dat zelfs de katten zich afvragen of ze het op een lopen moeten zetten. Khun Wilai Salaeng, de eigenaresse van deze aroma-attractie, dacht met haar neus in de boter te zitten, maar het werd uiteindelijk puree.

Gisteren kwamen verschillende overheidsinstanties snuffelen. De winkel, gelegen aan het Kui Buri-kanaal, gebruikt bamboe en canvas om de kwallen te pekelen. Maar in plaats van een geurige delicatesse, leveren ze een stank af door het afvalwater zomaar op de grond te kieperen. Bewoners zijn de geur spuugzat en hebben mondkapjes om op zijn minst te proberen hun ontbijt binnen te houden.

Opmerkelijk❗️
De winkel heeft geen vergunning! Tijdens een dorpsvergadering eerder dit jaar maakte de gemeenschap al duidelijk dat ze geen fan waren van deze stinkfabriek, maar Khun Wilai trok zich daar niets van aan. Nu moet ze binnen 24 uur de boel opruimen en de kwallen terug de zee in sturen.

Burgemeester Boonchu Jongrak zegt dat de klachten over de illegale bouw al opstapelden en dat er dringend iets aan de stank gedaan moest worden. Khun Wilai, die al 30 jaar in de kwallenbusiness zit, voelt zich verraden. Ze dacht dat ze het dorp hielp, maar nu lijkt het erop dat ze de lokale held van de stankoverlast is geworden.

De spanning tussen de winkel en het dorp bereikt een kookpunt. Lokale autoriteiten houden de situatie scherp in de gaten en beloven dat er actie komt om deze stinkende saga op te lossen.

Olleke Bolleke in Centraal-Thailand 

Tags:

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Leave the field below empty!