Als het even tegenzit, moet de voormalige premier van Thailand, Thaksin Shinawatra, langer dan een jaar in het Bangkok Hilton verblijven.

BANGKOK: Thaksin Shinawatra zou mogelijk langer dan een jaar moeten blijven, afhankelijk van een nieuwe rechtszaak over een vermeende samenzwering met ambtenaren om juridische mazen te gebruiken voor zijn verblijf in een premiumafdeling van het Politieziekenhuis. Als hij schuldig wordt bevonden, kan hij een extra gevangenisstraf krijgen bovenop de huidige éénjarige straf.

De Nationale Anti-Corruptie Commissie onderneemt juridische stappen tegen de betrokken ambtenaren. Thaksins familie kan een verzoek indienen voor voorwaardelijke vrijlating, maar dit zou waarschijnlijk worden afgewezen vanwege zijn eerdere vlucht uit het land.

De Medische Raad van Thailand heeft enkele artsen gestraft voor hun rol in Thaksins behandeling, die niet als kritiek werd beoordeeld. Thaksin wordt beschuldigd van het veinzen van een ernstige ziekte om uit de gevangenis te blijven en had vrij toegang tot een mobiele telefoon, wat verboden is voor gedetineerden.

Daarnaast is het Openbaar Ministerie bezig met een majesteitsschenniszaak tegen Thaksin, na beschuldigingen van betrokkenheid bij de coup van 2006. Deze juridische strijd kan jaren duren en mogelijk niet worden afgerond voordat de Hoge Raad een definitieve uitspraak doet.

Olleke Bolleke in Bangkok 

Tags:

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Leave the field below empty!