De vastgoedmarkt in Noord-Thailand is in beweging: kopers uit Myanmar, de VS en Europa nemen steeds meer de leiding!

CHIANG MAI: Het aandeel Chinese kopers van appartementen in Chiang Mai daalt, terwijl investeerders uit Myanmar, de VS en Europa het steeds drukker krijgen. Een paar jaar geleden waren Chinese investeerders nog de grote spelers in de stad.

Volgens het Real Estate Information Centre (REIC) is het marktaandeel van Chinese kopers in de eerste helft van 2025 gedaald van 57,6 naar 53,8 procent. De eerdere koploper verliest dus duidelijk terrein.

Kopers uit Myanmar zijn in de lift en hebben hun aankopen met 42,9 procent verhoogd. Ze zijn nu gelijk aan investeerders uit de VS, die hun aankopen met 23,8 procent zagen stijgen. Ook Europese kopers doen het goed: Italianen en Nederlanders hebben flinke sprongen gemaakt.

Aan de andere kant hebben traditionele markten het moeilijk. Australische kopers kopen 68,8 procent minder, en Israëlische investeerders zien hun aankopen met 60 procent dalen. Zuid-Korea is zelfs helemaal uit de top tien verdwenen!

De REIC wijst erop dat de vastgoedmarkt van Chiang Mai nu veel diverser is. Ontwikkelaars kunnen dus beter hun ogen openhouden voor nieuwe kansen en de veranderingen in de markt in de gaten houden!

Olleke Bolleke in Chiang Mai

Tags:

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Leave the field below empty!