CHIANG MAI: Een 29-jarige man werd minder dan vijf minuten na zijn vrijlating uit de Lamphun Provinciale Gevangenis opnieuw gearresteerd. De verdachte, Khun Kamolthep Lamphao, had net een straf voor fraude uitgezeten toen de politie hem oppakte op basis van meerdere openstaande arrestatiebevelen. Agenten van het Mae Ai Politiebureau in Chiang Mai voerden de arrestatie uit.

Kamolthep was gezocht onder verschillende arrestatiebevelen, waaronder een van de Fang Provinciale Rechtbank voor fraude. De politie had de arrestatie voorgepland na informatie over zijn vrijlating en zorgde ervoor dat hij zonder incident werd opgepakt. Hij werd teruggebracht naar het Mae Ai Politiebureau voor verhoor.
Kamolthep bekende meer dan 20 fraude-incidente te hebben gepleegd, waarbij hij Facebook-pagina’s gebruikte om producten aan tempels te verkopen en de pagina’s sloot na ontvangst van geld. Het geld werd gebruikt voor online gokken en entertainment.
Hij is al zeven keer gevangen gezet voor fraude. De politie beschouwde de zaak als een waarschuwing voor religieuze instellingen. Politie luitenant-kolonel Yoschanin Prasertsopa riep tempels en andere slachtoffers op om eerdere transacties te herzien en klachten in te dienen bij de lokale politie.
Onderzoekers zullen bewijs blijven verzamelen voor verdere juridische stappen.