Het NBTC in Thailand vergt van AIS en True concrete exitplannen tegen 2026 en is voornemens de 2G- en 3G-netwerken uit te schakelen.

BANGKOK:- Het NBTC heeft plannen om de 2G- en 3G-netwerken uiterlijk in 2026 uit te schakelen, met als doel de fraude door middel van valse mobiele basisstations te reduceren. Mobiele aanbieders AIS en True dienen concrete plannen voor de uitfasering in te dienen.

Volgens het NBTC is deze maatregel gericht op het bestrijden van online fraude, waarbij criminelen gebruikmaken van nepzendmasten voor het verzenden van frauduleuze sms-berichten. Eerder dit jaar heeft het NBTC al de import van 2G- en 3G-apparaten verboden.

Momenteel maken minder dan drie miljoen simkaarten gebruik van deze netwerken. Hoewel AIS en True reeds zijn begonnen met de uitfasering, hebben zij nog geen gedetailleerde plannen ingediend. Het NBTC heeft de intentie om eerst 2G en vervolgens 3G uit te schakelen.

Tijdens deze omschakeling dient de bescherming van consumenten voorop te staan, met name voor gebruikers van gespecialiseerde apparaten.

Olleke Bolleke in Pattaya

Tags:

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Leave the field below empty!