PATTAYA: Het gehele land wordt geconfronteerd met wijdverspreide regenbuien, waarbij sommige regio’s te maken krijgen met zware stortregens. In het bijzonder wordt er in de oostelijke delen en langs de westkust van het zuiden zeer zware regenval verwacht.
Dit wordt veroorzaakt doordat een gematigd moessonfront zich over het noordelijke en bovenste noordoostelijke deel van Thailand uitstrekt, richting een lagedrukgebied dat zich boven het noordelijke deel van Vietnam bevindt.
Ondertussen blijft een relatief krachtige zuidwestelijke moesson de overhand houden over de Andaman Zee, het zuiden van Thailand en de Golf van Thailand. Deze meteorologische situatie resulteert in een toename van de regenval in het hele land.
Volgens het Thaise Meteorologische Instituut kunnen deze weersomstandigheden leiden tot overstromingen, modderstromen en andere door het weer veroorzaakte problemen. Het is voor de inwoners van Thailand van belang om waakzaam te blijven en voorzorgsmaatregelen te treffen om zich voor te bereiden op de mogelijke impact van het weer.
Olleke Bolleke, uw weerbeer in Thailand
De regen vind ik hier niet zo erg, meesta nog warm water ook en het valt recht naar beneden.
Maar als er winden aan te pas komen wordt het voor de mensen en ook mijzelf uitkijken hier op de markt.
Luifels zitten vaak met touwtjes vast, ik heb een gedeeltelijk open balkon, wel overdekt dus maar voor en zijkant open water komt bij storm langs de trap naar beneden vanaf balkon .
Mijn vrouw zegt dicht maken maar ik zeg er zijn maar 2 of 3 dagen storm per jaar hier in Khon Kan