BANGKOK:- Premier Paetongtarn Shinawatra heeft een herziening van Thailand’s visumvrije toegangsschema gelast, vanwege zorgen over het toenemende aantal buitenlandse bezoekers dat hun verblijfsduur overschrijdt en illegale arbeid verricht. Deze informatie werd gisteren door regeringswoordvoerder Jirayu Houngsub aan de pers bekendgemaakt.

Het visumvrije programma, dat burgers van verschillende landen tot 60 dagen zonder visum in Thailand laat verblijven, is cruciaal voor de toerisme-economie. In 2024 ontving Thailand meer dan 35 miljoen buitenlandse bezoekers. Echter, er is een groeiende trend van misbruik, waarbij bezoekers langer blijven en ongeregistreerd werk aannemen.

De premier benadrukte de noodzaak om toerisme te balanceren met nationale veiligheid. De herziening kan leiden tot strengere toelatingseisen en zwaardere straffen voor overtreders.

Momenteel geldt het visumvrije schema voor 93 landen, waaronder China en India. De herziening zal in overleg met relevante ministeries en toerismeverenigingen plaatsvinden om verstoring van de sector te minimaliseren.

U als trouwe lezer van Olleke Bolleke in Thailand mag binnenkort het herziene schema verwachten, voorlopig blijft alles nog even bij het oude.

Olleke Bolleke in Bangkok
Bron: https://thai.news/news/thailand/thailands-visa-free-entry-prime-minister-paetongtarn-shinawatra-addresses-policy-reform